پوکه محصولات آرایشی لاکچری و انواع آن

پوکه محصولات آرایشی لاکچری

یکی از پرمصرف ترین محصولاتی که در کشور ما استفاده می شود محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد. به همین دلیل باید به کیفیت محصولات دقت بیشتری گردد علاوه بر ترکیبات آرایشی پوکه هایی که برای این مواد استفاده می ‌شوند نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و زیبایی خاصی نیز داشته باشد تا بتواند یک محصول را به فروش بالا برساند. در این مقاله می خواهیم در مورد پوکه محصولات آرایشی لاکچری و انواع آن ها اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

انواع پوکه محصولات آرایشی لاکچری چیست؟ 

بسیاری از شرکت‌ ها هستند که سعی می‌ کنند پوکه محصولات آرایش لاکچری را برای انواع وسایل آرایشی تهیه کرده و در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند که این پوکه ها معمولاً برای محصولات آرایشی مانند رژ لب، سایه چشم و ریمل، کرم پودر یا همان فاندیشن،  پوکه های پت شامپو، پوکه های مخصوص انواع کرم، انواع درب شامپو، قوطی های وازلین، پوکه های مربوط به لوسیون و…. می باشند.

پوکه محصولات آرایشی لاکچری و خاص
پوکه شیشه‌ای لاکچری

ساخت انواع پوکه محصولات آرایشی لاکچری چگونه انجام می شود؟ 

برای ساخت پوکه محصولات آرایشی لاکچری ممکن است از روش ‌های مختلفی استفاده شود. اما باید حتماً از بهترین مواد برای تولید این محصولات استفاده گردد. زیرا در صورتی که از مواد با کیفیت برای تولید این محصولات استفاده نشود بر روی مواد آرایشی تاثیر گذاشته و باعث ایجاد مشکلاتی در پوست می گردد.

به همین دلیل است که مواد مورد استفاده برای تولید پوکه محصولات آرایشی برای سلامتی انسان اهمیت بسیار بالایی دارد و باید از موادی تهیه شود که سازگاری بالای با محیط زیست دارد.

معمولاً پوکه محصولات آرایشی لاکچری از موادی مانند مواد پلاستیک، شیشه ها، مواد فلزی یا آلومینیومی، چوبی، اکریلیک یا چند لایه تهیه می گردد‌. که هر کدام از این مواد به صورت جداگانه در زیر توضیح داده می شود.

مواد پلاستیکی: 

مواد پلاستیکی که برای تولید پوکه محصولات آرایشی لاکچری استفاده می شود با کیفیت ترین نوع محصولات پلاستیکی می باشند. زیرا همانگونه که می دانید پلاستیک از محصولاتی است که به هیچ عنوان برای بدن انسان مناسب نیست و باید حتماً از روش های پیشرفته برای تولید این محصولات استفاده شود. از مواد پلاستیکی برای تولید پوکه کرم، کرم پودر، شامپو، صابون مایع، ریمل، پنکیک و… استفاده می شود.
البته مواد پلاستیکی در دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند که عبارت است از:

این مطلب را هم ببینید
مراحل تولید ریمل

⦁ رزین های گرمای سخت:

رزین های گرمای سخت موادی هستند که در درون اکسترودر ذوب می‌ شوند پس از آن به دو روش تزریقی و دمشی قالبگیری خواهند شد. در واقع می توان گفت برای تولید رزین های گرمای سخت قالب گیری با کمک روش های شیمیایی که برگشت پذیر نمی باشد انجام می گردد. که دو نوع مختلف از رزین های گرمای سخت پلی استایرن و پلی پروپیلن می باشند.

در واقع رزین های گرمایی سخت را می ‌توان نوعی از امینوپلاستیک ها دانست که این محصولات از واکنش فرمالدهید ها که با آمینو ها ترکیب می شوند تولید می گردد.

⦁ رزین های گرمایی نرم: 

اما رزین های گرمای نرم از محصولات بسیار آشنا پلی وینیل کلراید می باشند که می توان گفت این محصولات از نظر ظاهری می‌ توانند حالت شفاف یا کدر مانندی داشته باشند.

علاوه بر این موارد در دسته بندی مواد پلاستیکی پلی اتیلن ها نیز وجود دارند که این مواد نیز به دو دسته تقسیم بندی می شوند:
معمولا محصولات پلی اتیلن های پر چگالی، سلب تر و سخت تر هستند و به همین دلیل است که نسبت به محصولاتی که چگالی آن ها کمتر است قالبگیری دشوار تری خواهند داشت.

پوکه محصولات آرایشی خاص
پوکه کرم آرایشی

شیشه: 

شیشه ها موادی هستند که به دلیل خواص مطلوبی که دارند در تولید پوکه وسایل آرایشی لاکچری استفاده می شوند. زیرا می تواند زیبایی خاصی را به این محصولات ببخشد. و همین دلیل در دسته پوکه های لاکچری قرار می گیرد‌ و معمولاً دارای رنگ های زیبا و جذاب می باشد‌. شیشه ها برای تولید پوکه های عطر و ادکلن، کرم پودر، انواع دئودورانت ها، لاک ها و شیشه های دارویی استفاده می شود.

در واقع می‌ توان گفت شیشه از محصولاتی می باشد که به طور کامل از نظر شیمیایی خنثی است. و به همین دلیل هیچ گونه واکنشی در برابر مواد آرایشی نخواهد داشت. و اگر برای تولید درپوش آن دقت لازم انجام شود به هیچ عنوان اتلاف رطوبت و همچنین اکسایش رخ نخواهد داد. علاوه بر آن به دلیل درخشش و شفافیت که دارد نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب می کند‌.

این مطلب را هم ببینید
محصولات آرایشی دورفیلو چیست؟

به طور کلی شیشه ها محصولات لاکچری هستند که می ‌توان برای وسایل آرایشی مورد استفاده قرار بگیرند. البته محصولاتی که نسبت به نور حساس هستند باید در شیشه هایی که کهربایی و تیره می باشند استفاده شوند.

مواد فلزی یا آلومینیومی:

معمولاً این مواد برای ساخت پوکه هایی مانند اسپری ها یا پوکه های کرم استفاده می گردد. همچنین ممکن است از مواد فلزی یا آلومینیومی به عنوان روکش هایی جذاب برای تولید پوکه محصولات آرایشی لاکچری استفاده گردد.

چوبی: 

معمولاً از چوب برای تولید محصولات بسیار خاص و لاکچری استفاده می ‌شود که برای محصولات خاص و منحصر به فرد طراحی و تولید می‌ شوند. به طور کلی می‌ توان گفت که محصولات آرایشی چوبی از با کیفیت ترین مواد می باشد.

زیرا هیچ گونه ضرری برای بدن انسان ندارد. البته ممکن است از مواد چوبی برای ساخت روکش های زیبا جهت تولید محصولات خاص استفاده گردد.

اکریلیک: 

اکثر پوکه های آرایشی را می توان با استفاده از اکریلیک تولید کرد یا می توان آن را جایگزین مناسبی برای پوکه های پلاستیکی دانست.

ظروف محصولات آرایشی لاکچری
ظروف آرایشی

ظروف بسته بندی چند لایه: 

از مهم ترین خصوصیاتی که برای تولید پوکه محصولات آرایشی لاکچری باید در نظر گرفت آن است که علاوه بر داشتن ظاهری جذاب، محصول کاملا نفوذ ناپذیر باشد تا بتواند از خروج آب یا روغن جلوگیری کند. اما تمام این خصوصیات در یک ماده خاص وجود نخواهد داشت و بهتر است از ظروف چند لایه که از مواد گوناگون تهیه شده است استفاده گردد.

علاوه بر تمام این موارد از ظروف چند لایه نیز برای تولید محصولاتی مانند خمیر دندان ها یا ساشه استفاده می شود که در واقع می توان گفت نوع و روش دیگری برای بسته بندی محصولات آرایشی به حساب می‌ آیند.

اهمیت کیفیت محصولات آرایشی لاکچری در چیست؟ 

همان طور که می دانید اولین بخش برای انتخاب یک محصول آرایشی بهداشتی پوکه آن می ‌باشد. به این دلیل است که برای تولید پوکه محصولات آرایشی لاکچری باید کیفیت در کنار زیبایی ظاهری قرار بگیرد. همین موضوع می‌ تواند افزایش فروش یک محصول آرایشی و بهداشتی را در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *