چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم ؟

چگونه برند آرایشی برنیم و آن رو ثبت کنیم

چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم و ثبت کنیم؟

برند یک محصول نشانه منحصر به فرد آن محصول است که همراه با خود محصول یا با ارائه خدمات آن و یا در هنگام یازاریابی به مصرف کننده نمایش داده می شود. وظیفه و کارکرد یک برند یا نشان تجاری آن است که افراد در مورد مبدا صنعتی یا تجاری محصولات اعم از کالاهای مصرفی یا خدماتی آگاه سازد. در حوزه محصولات آرایشی نیز برند آن چیزی است که مصرف کنندگان می شناسند و تضمین کننده کیفیت محصول می باشد. در این مقاله می آموزیم چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم و محصولات خود را به واسطه نام و نشان تجاری مناسبی به مصرف کنندگان معرفی کنیم. برند یک شرکت همچنین سرمایه غیر مادی شرکت محسوب شده و بسیار ارزشمند می باشد. از این رو یکی از سوالاتی که شرکت هایی که می خواهند وارد صنعت محصولات زیبایی بشوند از خود می پرسند این است که چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم که توجه مخاطبمان را به خود جلب کرده و در یادها بماند. اگرچه در ایران داشتن برند و نشان تجاری مگر در موارد خاص اختیاری بوده، اما ثبت برند محصولات آرایشی و بهداشتی که با بدن و پوست انسان به طور مستقیم در ارتباط هستند از آن دسته مواردی است که اجباری بوده و شرکت حتما باید پیش از عرضه محصول به ثبت برند خود اقدام نماید. باید توجه داشت که بهتر است نام مورد استفاده برای برند ساده و خوش آوا انتخاب گردد به طوری که به راحتی در یادها بماند و همین طور زیبا باشد و به محصولات آرایشی و بهداشتی ارتباط داشته و با آن ها متناسب باشد.

برند آرایشی امرلند
برند آرایشی امرلند زیر مجوعه شرکت عطر تن آرای اروند

باید چگونه برند بزنیم؟

هر محصول آرایشی و بهداشتی مانند مواد دارویی و طبی و غذایی، چه در داخل ایران ساخته شده باشد و چه از خارج از ایران وارد کشور شده باشد، باید طبق آیین نامه دارای برند و نام و نشان تجاری باشد و بر روی محصول همراه با سایر مشخصات آن درج گردد. برچسب محصولات آرایشی و بهداشتی باید دارای نام تجاری و نشانی سازنده آن و کشور سازنده باشد. همچنین باید شماره ثبت علامت در ایران نیز در آن ذکر گردد و در معرض دید مصرف کنندگان قرار گیرد. همچنین تاریخ تولید و انقضای محصولات نیز جزو موارد بسیار ضروری است که باید بر روی ظرف محصول و برچسب مشخصات آن ذکر گردد.
اما پرسشی که همچنان وجود دارد آن است که به عنوان شرکتی که می خواهد به صنعت محصولات آرایشی وارد شود و محصولات خود را عرضه نماید، باید چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم؟
برای ثبت برند آرایشی به مدارکی نیاز است و همچنین باید با توجه به لیست طبقه بندی علائم تجاری اقدام به ثبت نام تجاری کرد. همچنین شرکت های زیادی به عنوان مشاور برای ثبت برند محصولات گوناگون به خصوص محصولات آرایشی و بهداشتی مشغول به فعالیت می باشند که می توان از راهنمایی های آنان بهره مند شد.

این مطلب را هم ببینید
خرید مواد اولیه آرایشی چگونه است؟

گراتین

در پاسخ به پرسش چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم ابتدا باید خاطرنشان کرد که برای ثبت هرگونه علائم تجاری و اختراعات باید به اداره کل مالکیت صنعتی مراجعه کرد. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد :
1- اظهارنامه تکمیل شده متقاضیان که به صورت فرم های آماده در اداره کل مالکیت صنعتی موجود می باشد. اظهارنامه باید توسط شخص متقاضی کامل شده و امضا شود. در اظهارنامه باید طبقه محصولات مورد نظر ذکر شود.
2- حداقل ده نمونه علامت گرافیکی به عنوان علامت تجاری برند که هر کدام از آن ها بر روی یک برگ اظهارنامه الصاق می گردند. ابعاد این نمونه ها نباید از ده سانتی متر بیشتر شود.
3- در صورت واضح نبودن علامت و استفاده از تصاویر و حروف مخصوص در آن باید به ضمیمه نمونه واضح و خوانای آن علامت اضافه شود.
4- در صورتی که به جای فرد متقاضی وکیل فرد اقدام به ثبت نماید، باید نسخه اصلی یا رونوشت وکالت نامه نیز به مدارک اضافه شود.
5- همچنین در صورتی که در علامت تجاری از علائم خارجی استفاده شده باشد باید یک رونوشت گواهی شده که توسط اداره صادرکننده و به صورت زبان اصلی صادر شده است نیز به همراه ترجمه غیر رسمی آن به فارسی به مدارک تقاضا کننده و به مسئولیت شخص متقاضی ضمیمه گردد.

برند آرایشی آلستر
برند آرایشی آلستر زیر مجوعه شرکت عطر تن آرای اروند

مراحل کلی

همچنین وقتی می خواهیم بدانیم که چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم باید به این نکته توجه کنیم که برای ثبت برند ابتدا بهتر است از آن نام تجاری استعلام گرفته شود تا این اطمینان حاصل شود که پیش از ما فرد دیگری آن برند را ثبت نکرده باشد. پس از استعلام از برند و آماده سازی مدارک اظهارنامه، باید آنها را به صورت اینترنتی ارسال نمود تا توسط کارشناسان و ریاست اداره کل مالکیت صنعتی بررسی گردد. در صورتی که نشان تجاری توسط مراجع تایید شد باید متقاضی به صورت حضوری به اداره مراجعه کرده به تکمیل پرونده خود اقدام نماید. همچنین در این مرحله برخی هزینه های مرتبط با ثبت برند و روزنامه رسمی آن پرداخت گردد. البته حق ثبت نشان نیز خود دارای هزینه هایی است که باید پرداخت شود. پس از طی این فرایندها و در پایان با مراجعه به اداره مالکیت می توان سند نشان تجاری و برند مورد نظر را دریافت کرد.
وقتی می خواهیم در مورد اینکه چگونه برند لوازم آرایشی بزنیم بدانیم، با این نکته نیز مواجه می شویم که محصولات تجاری دارای طبقه بندی هستند و بر اساس این طبقه بندی باید برای ثبت برند و علامت تجاری اقدام کرد. به طور کلی محصولات آرایشی و بهداشتی را در چهار طبقه از بیش 30 طبقه محصولات تجاری می توان دسته بندی کرد. در گروه اول محصولات آرایشی که برای بهبود و درمان پوست استفاده می شوند قرار می گیرند. در گروه دوم آن دسته از لوازم آرایشی و بهداشتی قرار می گیرند که علاوه بر خاصیت درمانی موجب زیبایی موها و پوست نیز می شوند. گروه سوم شامل انواع محصولات محافظت از پوست مانند کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب ها و نظایر آن ها می باشند. همچنین در گروه چهارم انواع صابون های عطری و لوکس، دستمال های بهداشتی و دستمال های پاک کننده و همین طور لوسیون ها قرار می گیرند. باید در هنگام درخواست برای ثبت برند و تکمیل کردن مدارک و اظهارنامه، حتما گروه مورد نظر را مشخص کرد و بر این اساس نشان تجاری تایید و ثبت می گردند.

این مطلب را هم ببینید
کرم موس چگونه تولید می‌شود
برند آرایشی دورفیلو و ثبت برند
برند آرایشی دورفیلو زیر مجموعه شرکت عطر تن آرای اروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *